fbpx
Puanlama Sistemi Nasıl?

1. Öncelikle siteye üye olup, dilediğiniz maç için skor tahminleri yapabilirsiniz. Siteye üye olmak için buraya tıklayınız. 

2. Siteye üye olduktan sonra dilediğiniz maç için skor tahmininde bulunabilirsiniz. Maç başlayıncaya kadar tahmininizi istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Maç başladıktan sonra bahis sistemi herkes için kapanır ve sonra o maç için tahmin değiştiremezsiniz.

maç skor tahmini yap

 

3. Maç başladıktan sonra tahmin sistemi kapanır ve hiçkimse o maç için yeni tahminde bulunamaz veya tahminini güncelleyemez. Maç başlama saatinden sonra o maç için diğer üyelerin tahminlerini artık görebilirsiniz.


maç puanları kullanıcı tahminlerine göre hesaplanır

 4. Maç bittikten sonra kullanıcıların o maç için tahminlerine göre puanlama sistemi oluşturulur. Yukarıdaki örnekten yola çıkarsak, Diyelim toplam 10 kişi A takımı ile B takımı arasındaki maç için tahminde bulundu. Bu 10 kişiden 5 kişisi A takımı kazanır dedi, 3 kişisi B takımı kazanır dedi, 2 kişi de berabere kalır dedi.

Kullanıcılar A takımına daha fazla kazanma şansı (10 kişiden 5 kişi, Oran: %50) verdikleri için, sistem A takımını favori takım olarak değerlendirir ve A takımı kazanırsa, kullanıcılara diğer maç sonucu tahminlerine oranla daha az puan verir.
 
Kullanıcılar B takımına daha az kazanma şansı (10 kişiden 3 kişi, Oran: %30) verdikleri için, sistem B takımını daha az favori takım olarak değerlendirir ve B takımı kazanırsa, kullanıcılara diğer maç sonucu tahminlerine oranla daha fazla puan verir.
 
Kullanıcılar iki takım berabere kalır (10 kişiden 2 kişi, Oran: %20) dedikleri için, sistem beraberlik sonucunu en az olasılık olarak değerlendirir ve maç sonucu berabere biterse, kullanıcılara diğer maç sonucu tahminlerine oranla en fazla puanı verir.
 
Dolayısıyla risk almayı teşvik ederek ve kullanıcıların yaptıkları tahminlere göre daha az olasılığı olan maç sonucuna daha fazla puan vererek skor tahmin oyununu daha zevkli bir hale getirdik.


skor tahmin yarışması puan topla, kazanan sen ol

 

  • Bir maçta dağıtılan toplam puan 10 üzerinden hesaplanır.

  • Eğer kullanıcılar maç skorunu tam olarak doğru tahmin ederlerse, oranlara bakılmaksızın o maç için extra 3 puan daha kazanır.

  • Eğer bir maç için tüm kullanıcılar A takımı kazanır şeklinde tahmin yaparlarsa, ve A takımı o maçı kazanırsa, o maç için tahmin yapan tüm kullanıcılar sembolik olarak 1’er puan alır.

  • Eğer bir maç için tüm kullanıcılar B takımı kazanır şeklinde tahmin yaparlarsa, ve B takımı o maçı kazanırsa, o maç için tahmin yapan tüm kullanıcılar sembolik olarak 1’er puan alır.

  • Eğer bir maç için tüm kullanıcılar Berabere Kalır şeklinde tahmin yaparlarsa, ve o maç berabere biterse, o maç için tahmin yapan tüm kullanıcılar sembolik olarak 1’er puan alır.